YENİ SERVER İÇİN OYUNCULAR OLARAK ÖNERİLERİMİZ (Herkes önerisini yazarsa sevinirim, ben kendi öneri ve eleştirilerimi yazdım)

crayz321

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
12 Eki 2020
73
-47
1,725,773,035
13,000
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Şimdiden yeni serverınız hem size hem de bize hayırlı olsun. Homekoworld sadece sizin değil bizim de serverımız, onun için gönül rahatlığıyla öneri ve eleştirilerimizi yazabiliyoruz. Öncelikle ACME'nin yeni clientini kullanan bir çok PVP serverı tarihe gömüldü, hiçbir server 1 hafta dahi sürmedi ama sizin serverınız ACME'nin yeni clientinde bile aylarca sürdü, bence ACME'den çok tamamen oyun yöneticileriyle ilgili bir durumun olduğunu düşünüyorum. Sonuçta ACME koxpu bitirdi, adamların hakkını yememek lazım, ama oyundaki bazı eksiklikleri de gidermeleri gerekir. Eski DB'lerinize göre ACME clientinde oynamak biraz daha zor olmuş, fareyi tıklarken bazen takılmalar falan oluyordu onları da üzeltirlerde iyi olur. Benim sizin geçen db'de görmüş olduğum bazı şeyleri anlatarak hem yeni serverın daha uzun olmasına katkı sağlayacak hem de biz oyuncuları daha memnun edecek bir kaç şeyi yazmak istiyorum, hatam varsa diğer arkadaşlar da düzeltebilir;
Gözden Geçirilmesi Gerekenler (Kendi fikrimce);
1) En önemli sorun ve bir çok mele klanın en büyük sıkıntısı olan; her bir charı 5 bin TL'lik warriorlardan oluşan 1 partynin zindan tozlarının bulunduğu Quest moblarından kutu alamaması, yani magelerin en iyi farm slotlarındaki moblara diğer joblara göre çok fazla damage vurması,(Pk'Daki mage damagelerinden bahsetmiyorum) Ayrıca Bifrostta magelerin Ego slotu hariç bütün slotlarda meleye göre fazla damage vurması, Wratch slotundan kutu alan mele görmedim. Bu demek değildir ki mageleri ezelim, sadece söz konusu moblara damage oranlarının adil bir şekilde düzenlenmesi,
2)Spell Stone powder'ın Acceroy Box'a dönüştürülmesi için adet sayısının 20 olarak düzenlenmesi, 50 olduğunda bu tozların hiçbir önemi ve getirisi kalmamaktadır, dolayısıyla çöp takılar da cazibesini kaybetmektedir.
3)CZ'de bulunan en iyi farm slotlarının sadece bahçeye sıkıştırılmaması, bahçeye 5-6 klan çöküyor, diğer klanlar için alternatif slot olmadığı için oyuncu küstürülüyor, 1 party mele dtc'lerde refined kastığını geçen db de gördüm. Bunun yerine cz arkasına da bir kaç bahçe mobu konulabilir. Gerçeği Homekoworld'da bahçede en az 15-20 klan kapışıyor ama yine de bir tık altı olan klanlara da cz de farm atma imkanı verilmesi. Yeni farm slotlarının GB/İTEM girişini dengelemek için drop oranı kısılabilir, maksat farm atılacak slotların çoğaltılarak oyuncuyu cz'ye çekmek. Pk'yı sadece bowla sıkıştırmanıza gerek yok, zaten serverınızın oyuncu kitlesi bir çok bölgeyi doldurmakta yeterli bunu herkes biliyor.
4)Bahçedeki moblara kesinlikle Gold Bar drobunun konulmaması, hepa exp itemlerinin çıkma oranının da düşük tutulması,
5)KC'ye buy kurma olayının önlenmesi,
6)KC'nin belirlenecek GB kuru ile dengelenmesi, (Zaten bu konuda yeterince başarılısınız, ama yine de hatırlatmak istedim)
7)Pus itemlerinin pazarda Kc/coins/Gb ile satılmasına izin verilmesi, (Böylelikle kc alamayan oyuncuların da Pus itemlerine erişebilmesi,
8)Yine EN ÖNEMLİ problemlerden birisi de BP'lerin damage oranları, yeni ACME'den midir bilmem BP'lerin damageleri çok düşürülmüş, Maliceli asasa1600-1800 gibi komik damage atabilmenin düzeltilmesi, full itemli bp orta itemli maliceli asası kesemiyor, BP'lerin bu db'nizde ezilmesinin engellenmesi,
9)Bu maddenin de oyuncuların oylamasına bırakılmasını istiyorum, DRAKİ PENDANT'ın serverdan kaldırılması, Draki Pendant'ı bir çok oyuncunun alma imkanı yok, ama serverda illaki alan oyuncunun serverın dengesini tamamen bozduğunu söyleyebilirim, illa Jamadar defans isteyen varsa Draki Pendant yerine eskisi gibi efsane takı olan Neck Of Quickness'ı kullanabilir, en azından bu takıda HP/STR/DEX/VS. özellikleri bulunmayarak diğer oyuncularla arasındaki uçurum farkı düşürebileceğini düşünüyorum, eski DB'lerinizde Draki yoktu, ama buna rağmen yine de uzun sürdü çünkü oyuncular arasında item farkı bu kadar yüksek değildi. Ayrıca Neck Of Quickness ve Crismas Cross itemlerinin droplarının eskisi gibi yüzde 1 olması.
10)CZ'de genienin zamanına göre değilde tamamen kaldırılması,
11)Eslan BOSS sistemine dokunulmaması, bosların yine random 6-12 saat arasında çıkması, (BOSS sistemi geçen db mükemmeldi, saati, atacağı yerini kestirmek mümkün değildi, serverın açılmadan önce Camp 2-3 te bossların çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi,)
12)Oyunda içinize sinmeyen ve oyuncuların serverda buldukları hatalı/daha iyi olması gereken bir çok şeyin ACME'ye şimdiden söylenerek ve baskı kurularak düzeltilmesi, sonuçta patates bir server değilsini,z ACME'ye sözünüzün geçeceğini düşünüyorum.
12)Kurian jobunun yeniden getirilmesi,
13) +8 item olayının serverın 2. haftada açılması
14)İbex pot/mana, genie hammer gibi pus itemlerinin GB'yi eritmek için DC Sundureste satılmasının GM'lerce değerlendirilmesi, (ama bu maddenin gamleden daha mı iyi yoksa kötü mü olacağını şu an kestiremiyorum)
15)İllegal GB satışlarının eski DB'nizdeki gibi hassasiyetle önlenmesi, GB/KC dengesinin ciddi bir şekilde kontrol altına alınması, (örneğin adam trinaya buy kurmuştur piyasaya uygun fiyatta, bir gecede tüm trina karivds buylarına GM'lerce buy atılması, sonuçta serverınızdaki çoğu elit item KC ile satılmaktadır, KC satışlarınızı çok etkileyeceğini düşünmüyorum, serverın 1 ay daha uzaması her türlü tüm KC satış açığını kapatacak ve daha fazla user çekmenizi sağlayacaktır.
16)Gem/fraglardan çıkan takıların oranlarının düşürülmesi, eagles eye, sos gibi değerli itemlerin oranının düşürülmesi,
17)Solo mage olarak PK atmak isteyen mageler için 72 LR skilinin kitleme oranının düzeltilmesi, (Hatırladığım kadarıyla İNT skiline 185 civarı verildiğinde daha fazla kitlemesi gerekiyor, yoksa her 72 lr'nin kitlemesinden bahsetmiyorum, bunun ayarını yapmak baya zor gibi geldi bana, bu maddeyi de GM'lerin değerlendirmesine bırakalım. Gm'lere güvendiğim için bu maddeyi inisiyatifine bırakıyorum, bu çok hassas bir konu, yoksa her 72 de kitlensek oyun oynayamayız, ama belki bu oran ayarlanabilir)
18)Chitin shield drobunun serverın 3. ayından önce gelmemesi, ancak glass drobunun serverın ilk günü açık olması,
19)Maradon CAMP 2 de pazar kurulamaması, pazar kurulan CAMP da upgrade yapmak çok zor oluyor. Basit gibi gözükse de bu da çok önemli, gerçekten pazarın olduğu campta upgrade yapmak işkence.
*****Yukarıda maddeler halinde kendi fikirlerimi belirttim, yazdıklarım sadece kendi öneri ve eleştirilerimdir, içerisinde doğru olanlar ya da değerlendirilmesi gerekenler olabilir. Şu an aklıma sadece bunlar geld. Amacım artık biz PVP oyuncularının 1 haftalık serverlerdan kurtulması, sizin server ömrünüzün de daha uzun olmasıdır. Zaten Homekoworld GM'lerine ve ekibine güveniyoruz, bu db'nizin daha güzel olması dileğiyle.

Xp2012

Well-Known Member
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
12 Kas 2018
24
24
8,736,648,639
9,744
1) En önemli sorun ve bir çok mele klanın en büyük sıkıntısı olan; her bir charı 5 bin TL'lik warriorlardan oluşan 1 partynin zindan tozlarının bulunduğu Quest moblarından kutu alamaması, yani magelerin en iyi farm slotlarındaki moblara diğer joblara göre çok fazla damage vurması,(Pk'Daki mage damagelerinden bahsetmiyorum) Ayrıca Bifrostta magelerin Ego slotu hariç bütün slotlarda meleye göre fazla damage vurması, Wratch slotundan kutu alan mele görmedim. Bu demek değildir ki mageleri ezelim, sadece söz konusu moblara damage oranlarının adil bir şekilde düzenlenmesi,
Farkında olmadan bu maddede bence asıl en önemli soruna değinmişsin. Bir pvpde neresi olursa olsun A svsi B svsi , elit bir char dizmek için 5000 tl verilmesi gerekmesi saçmalıktan öte birşey. Günümüzde artık pvplerin userli ömrü(açık kalma ömründen bahsetmiyorum bir moderatör biz svleri hiç kapatmıyoruz diye atlamasın) maks. 2 ay. 5000 lirayı 60 güne bölersek günlük 83 lira yapıyor. Adam akıllı bir charla günde birkaç saat pk atmanın bedeli pus masrafları hariç 83 lira güyya pvp.. Bunu da göz önünde bulundurunca en fazla 1000 bilemedin 1500 liraya elit bir char dizilebilir olması lazım.

CYSUS

Well-Known Member
1 Yıllık Üye
12 Eyl 2021
6
1
29,918,313
3,781
acme nin diger serverlerinin 1 haftalık olmasının sebebi acme ile alakalı degil server sahipleriyle alakalı onların hataları yüzünden böyle oldu bunu herkes biliyor item muhabbetine gelirsek ko ztn payy to win bi oyun adam uskoda bırak itemi sadece puslarına aylık 650 tl para harcarken pvp de 1-2 k para harcıyarak 4*5 ay pk atmak gayet mantıklı bence bi önceki db de tek eksık kc aktarma olayıydı herkes serverda gün gectikce itemleri değer kaybettigi icin itemlerini kc ye cevirip bırakıyodu simdi o sorunda ortadan kalktıgına göre mükemmel bi db bizi bekliyor.

crayz321

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
12 Eki 2020
73
-47
1,725,773,035
13,000
ACME ile direk bağlantılı tabi ki değil, ama ACME'nin yeni clienti biraz daha geliştirilebilir, eski db de fare tıklamak zor oluyordu. Geçen db'deki en büyük sorunlar yine magelerin bir çok moba fazla damage vermesiydi, melenin alabileceği çok az slot vardı. Bf de her yeri mageler kaplıyordu. Yine eski DB'de en büyük hatalardan biri BP'yi öldürmeleri, BP'nin maliceli 1 asasa 1400-1600 vurması çok komik değil mi ? Bu konuda GM abilerimden anlayış bekliyorum :) Bu arada yeni db de mage olarak oynayacağım, ama serverın 4-5 ay full userli olması için bu kadar kafa yorarak uzun uzadıya yazdım. Burası bizim serverımız, uskoya her ay 500-600 verip gram pk atmadan mal gibi para kasmaya, eziyet çekmeye son, burada isteyen gb kassın isteyen pk'sını atsın. Yeterki oyunun başında açıklanan bir çok şeyde köklü değişiklik olmasın. Geçen db'de 50 spell stone ile acceroy box alınıyordu, sonra 20'ye çekildi. Biz oyuncular da buna göre plan prgram yapıyoruz, yatırım yapıyoruz, ama son anda 50 den 20 ye düşürüldüğünde çok büyük zarara uğruyoruz. Bu tarz konularda da GM abilerimden anlayış bekliyorum :9

EinSchuss

Well-Known Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
31 Ağu 2019
38
2
8,736,653,139
5,246
Geçen db en güçlü job bp idi. İnsanlar bp ptler yapıyordu. Bi ara intli priest bpden daha az damage yiyordu hocam

crayz321

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
12 Eki 2020
73
-47
1,725,773,035
13,000
Geçen DB'nn en güçlü değil en zayıfı bp idi. BP party kurmak zorunda kaldık çünkü tek başımıza 1 asasa dayanamıyorduk. İnt priestin, BP'den daha az damage yemesi normal zaten adı üstünde İNT priest.

EinSchuss

Well-Known Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
31 Ağu 2019
38
2
8,736,653,139
5,246
Geçen DB'nn en güçlü değil en zayıfı bp idi. BP party kurmak zorunda kaldık çünkü tek başımıza 1 asasa dayanamıyorduk. İnt priestin, BP'den daha az damage yemesi normal zaten adı üstünde İNT priest.
hocam nasıl dayanamıyordunuz damagw yemiyordu bp gizli antideflerden dolayı. Sallayın ama hafif sallayın allah aşkına :D asasdan çok bp vardı swde

EinSchuss

Well-Known Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
31 Ağu 2019
38
2
8,736,653,139
5,246
Ayrıca mele ve mage ptnin içinde bpnin ne işi var.

crayz321

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
12 Eki 2020
73
-47
1,725,773,035
13,000
Bp'ler melenin partynin içinde demedim, ama dostum sen geçen db başka server da oynadın galiba. Yazıyı iyi oku, "BP'ler maliceli asasa 1400-1600 anca vuruyor" diye yazdım, mele partynin içinde diye yazmadım. Sen kendin yazmışsın "bp partylerder vardı" diye :) Dostum galiba sen başka serverdan bahsediyorsun :) Yakında bu yorumuna gülen çok çıkar ama ben saygı duyuyorum eyw dediğin gibi olsun. Bu konuda seninle polemiğe girmek boş

NAZZIONAL

Well-Known Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
3 May 2017
13
4
8,736,648,639
848
Kardeş vekil olman gerekiyordu boşver hw'yi sen tbmm için bir yazı oluştur ;):cool:

OxyGeeN

Clan Başkanı
Clan Başkanı
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
8 Eyl 2016
21
18
4,294,967,295
3,025
sw ye okcu olarak başlamayı düsünüyoruz bizde 3-4 arkadas umarım iş yapıyordur okcu pişman olmayız :)