Titan dünyasına Saldırının Boyutu ve Yıkım

YekinKebo

New Member
30 Ağu 2021
1
0
0
435
Duvarlarda kaç tane titan olduğunu anlamaya çalışıyordum ve Maria'nın toplam çapının yaklaşık 1000km olduğunu gördüm. Ve Paradis adasının Madagaskar'a dayanması göz önüne alındığında, Madagaskar'ın coğrafi boyutlarına baktım. Madagaskar sadece yaklaşık 600.000 km2'lik bir alanı kaplamaktadır. Bununla birlikte, duvarlar yaklaşık 800.000 km'lik bir alanı kaplar ve çok daireseldir, oysa Madagaskar oldukça uzundur ve yalnızca yaklaşık 600 km genişliğindedir.

Bu, dünyanın hayal ettiğimizden çok daha büyük olduğu anlamına gelir. Bu, Madagaskar şeklindeki bir adanın içine duvarları sığdırmak için yaklaşık iki katı büyüklüğünde olması gerektiği anlamına gelir. Paradis adası hala haritada dünyanın geri kalanına orantılı olarak benzediğinden, bu, dünyanın da iki katı büyüklüğünde olduğu anlamına gelir.

Buna göre, bazı temel hesaplamalar, bu Dünya'nın çevresinin yaklaşık 80.000 km olduğunu ve duvarların toplam çevrelerinin yaklaşık 7000 km olduğunu gösterecektir. Titanların hepsi aynı hızda birlikte yürüselerdi, dünyanın çevresi boyunca eşit aralıklı oldukları noktaya ulaştıklarında, aralarında yalnızca 11 devasa titanı alabilecek bir boşluk olurdu, bu da sadece yaklaşık 2'dir. futbol sahaları (veya dünya bir şekilde sadece normal boyuttaysa 1 futbol sahası). Büyük olasılıkla daha fazla çünkü titanların muhtemelen aralarında boşluklar var ama bu boşluk en fazla iki katı olabilir.

Adanın dünyanın geri kalanına kıyasla ne kadar küçük olduğu düşünüldüğünde, gürlemenin ne kadar yıkıcı olacağı konusunda her zaman biraz şüpheliydim, bu yüzden bu bazı şeyleri perspektife koyuyor.

Ekli dosyalar