Kolay Video Çekme (Programsız Sadece Win10 Resimli Anlatım)

Bravefrog

Well-Known Member
1 Yıllık Üye
16 Mar 2020
18
12
19,953,793
4,174
Not 1 : Bilgisayarınızın performansını etkilemektedir.Windows'un kendi içerisinde olduğu için diğer programlara nazaran daha rahat ve performanslıdır.
Not 2 : Video kalitesini ne kadar yükseltirseniz boyutu bir o kadar artacaktır.
Not 3 : Bu dönemde ekran kartı programlarıda video çekimi yapılabilmekte lakin Windows ile çektiğinizde sadece oyunu kaydeder. Oyunu aşağıya yani alt + tab yaptığınızda bile dahil sadece oyun içerisini kaydetmeye devam etmektedir.
Not 4 : Herhangi bir yerde sıkıntı çıktığında forum içerisinden özel mesaj atabilir yada homekoworld discord adresinden bana ulaşabilirsiniz.

1. Başlata basıp ayarlar bölümüne giriyoruz.

2. Oyun kısmına tıklıyoruz.

3. A) Oyun Çubuğu B) Yakalamalar

4.1) Videoyu nereye kaydetmesini istiyorsak seçiyoruz. Standart olarak videolar bölümününde yakalamalar klasörüne kaydeder.
4.2) Arka plan kaydı otomatik herhangi bir oyuna girdiğinizde otomatik kayıtta başlar ayriyeten bir videonun kaçar dakikadan oluşmasını buradan seçiyoruz.
4.3) Oyun içi sesleri kaydedebilirsiniz.Tavsiyem kapalı kalmasıdır videonun boyutunu etkiler.
4.4) Videonun kalitesini ve kaç kare hızı(FPS) ile çekileceğini seçebiliyorsunuz. (Şuan ki ayarlar standart 1080p youtube video kalitesindedir.Video Boyutunu Etkileyebilir.)

5.1)Oyun Çubuğu menüsü açık kalırsa video çekerken kontrol etmesi kolaylaşır açık bırakınız. Oyun çubuğu kontrolüyle kayıt simgesini istediğiniz yere taşımanızı yapabilirsiniz.
5.2)Burada kayıt başlatma durdurma tuş kısayollarını ataya bilir yada benim gibi Windows tuşu fonksiyonuyla kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MasterTurk

Well-Known Member
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
27 May 2017
449
22
8,745,518,243
3,726
Eline sağlık kardeşim bilmeyenler artık hile gördüğü zaman video çekip rahatlıkla banlattırabilirler.