Homekoworld Banlar Kalkacaktır..!!! [AF SİSTEMİ ] [REDDEDİLDİ]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZaGoR

Administrator
Yönetici
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
13 Şub 2012
7,326
5,085
4,294,967,295
38,106
Merhaba Homekoworld Oyuncuları, Homekoworld Severler

Genel Af uygulaması yapmayı düşünmekteyiz, Bu konu hakkında fikirlerinizi ve düşüncelerinizi almak istiyoruz. Bu konuyu okumaya başlamadan önce öncelikle bunun oyunumuzu oynamayı sevip banlanan, geri dönmek isteyen kullanıcıların çokluğu
bizim de dikkatimizi çekti ve ekipce böyle bir sistem yapmayı düşündük. Yine de bu konuda fikirlerinizi ve düşüncelerinizi almadan yapmak istemedik.

Konuyu Okumadan Önce Bilgi Edinin :

Normal Banlanan Hesap Toplamı : 2571
Banlanan Pc Toplamı : 485
Açılacak Ban : 2571 (Sadece Normal Ban)
Savunma için hak tanınacak kişi sayısı : 485 (Computer Ban Alanlar)

GELELIM BU İŞLEM OLURSA YAPILACAK OLAN DUYURUYA :

[AF SİSTEMİ ] [Bu Konuda Fikirlerinizi istiyoruz][Şuan için BAN açılması yoktur hiç bir kullanıcı için]

Oyunumuzda bulunan Banların tamamı açılmıştır. Sadece Computer "(PC BAN(bilgisayar yasaklama)" Ban yiyen kullanıcılarının banı açılmamıştır.

Karakteriniz Mart 2016 Dan önce banlandıysa ve açılmadıysa GENEL AF uygulanacaktır.

Bizlere başvuru yapmanız sonrasında karakterinizin banını açtırabilirsiniz.

GENEL AF uygulaması Nasıl Başvuru yapabilirim ?

Nick :
Banlanma Tarihi :
Banlanma Sebebi :
Savunma :

Şeklinde yazmanız gerekmektedir.

Örnek :

Nick : Homeko
Banlanma Tarihi : 02.02.2016
Banlanma Sebebi : Koxp & Multi vs.
Savunma : Koxp Kullandım ve "Pc Ban" cezası aldım, banımın kaldırılmasını istiyorum. Tekrarlanmayacaktır.

GENEL AF Uygulaması Kuralları :

1-)GENEL AF uygulaması 18.03.2016 Tarihinden önce banlanan kişiler için geçerlidir.
2-)GENEL AF uygulamasında anlatılanlara göre loglar incelenecek ve gerekli işlemler yapılacaktır.
3-)Genel AF uygulamasında Ban Açtırma Koşulları 30.03.2016 Tarihinden sonra geçerlidir. Koşullara bağlı olarak, NCS Atılmadan&Np Silinmeden&Item Silinmeden ban açılabilir.
4-)GENEL AF Uygulaması 18.04.2016 Tarihine kadar devam edecektir!

Güzel Oyunlar Dileriz..!

djsem17

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
24 Şub 2016
3
0
0
0
İllegal olan herşeyi kullanıp benim hakkımı gasp edenin eğlencem için vaktimi ayırdıgım oyunu mahveden şahısların karakterleri sıfırlansın eğer çok oynamak istiyorlarsa baştan kasabilirler itemlerini ama düşünmeniz gereken şey ise bu kişileri banladığınız için size kin güdüpte hilenin daha beterini yapmaları.

Pesimistt5

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
14 Ocak 2016
2
0
0
0
Hile kullanmadığım için pişman ettiniz beni. TBL-Koxp kullanan şerefsizler, Item hırsızları, oyun içinde kazanılan kcler için fake çar açıp hırsızlık yapanlar falan tekrar oyunda karşımıza çıkacak. Ben kimsenin akıllandığını hatta banlandılar diye üzüldüğünü sanmıyorum. Huylu huyundan vazgeçmez hele ki hile kullanıp banların açıldığını görenler hiç vazgeçmez. Paralarınız azaldı herhalde oyuncu gelsin kc alsın premium alsın diye ne yapacağınızı şaşırmışsınız. Neyse bizde kullanalım bakalım banlanırsak hem biraz oyundan uzak durmuş oluruz hemde 2 aya kalmadan banlarımız açılır geri döner bi bakarız ne var ne yok diye.

-HomeKoWorld the best "adaletli" server-

chimaira

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
15 Ara 2015
6
0
0
0
Sadece shouttan GB satılır yazdım diye ban demiştim :D ille de hile kullanmaya gerek yok yanı.

djsem17

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
24 Şub 2016
3
0
0
0
Sadece shouttan GB satılır yazdım diye ban demiştim :D ille de hile kullanmaya gerek yok yanı.
Sürekli yazı geçiyor TL ile gb satışı oyun içi yasak diyor eşşek kadar yazıyla :D Buda demek oluyorki okumakla pek aran yok :D

AlwaysAlone

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
24 Şub 2016
36
2
0
0
Ben hiç ban yemedim, hilede kullanmadım , ancak affa taraftarım açılsın sonuçta oyunun 5. ayı arkadaşlarda pişman olmuştur muhtemelen bu arada ban sayısı rekormuş , 485 bilgisayar ıpsi :D

return4hallow

Super Moderator
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
19 Şub 2016
5
0
0
50
Hiçbir şekilde banlı hesaplar açılmasın biz zaman ayırıp bi taraflarımızı yırtalım emek verelim,adamlar hile ile herşeyi dört dörtlük yapsın emeğimizi çalsın oldu başka.Buna göz yumamayız.Asla banlı hesaplar açılmasın..!

r00t

New Member
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
4 Eki 2015
16
0
0
0
siz böyle bişey yaparsanız bu sv nin 2 3 haftalık ömrü kalır. Oh ne güzel iş, hile kullan bedavadan item kas gb kas sonra banın açılsın.. şahsen bu adamların banı açılıcaksa herkes kullansın nasıl olsa 1 ay sonra onlarda açılır

r00t

New Member
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
4 Eki 2015
16
0
0
0
bi de siz burda fikirlerinizi istiyoruz demişsiniz ama konunun başlığına bakınca zaten siz karar vermişsiniz. siz bu banlananların banını kaldıracaksınız bu belli oldu. neyse önümüzde ki db de görüşürüz :D

Ale

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
14 Şub 2016
4
0
0
0
Banlar için AF aslında biraz mantıklı geliyor ama tabi AF isteği yapıldığı sırada siz yönetim ekibi olarak kimi hangi sebepten dolayı banladığınızı biliyorsunuz.Bu AF talepleri geldiği sırada TBL , KOXP vb. banları açmamanız gerekir, çünkü siz her ne kadar bunların banını açsanız da huylu huyundan vazgeçmeyecektir.Ama kusuru örtülebilir kişilerin banları açmanız mümkün olabilir.Yani serverda legal olarak emek verip oyun oynayan kişi sayısı yüksek. TBL, KOXP vb. üzerine gelen AF taleplerinin banlarını açarsanız o kadar legal adamın hakkını yemiş olursunuz.Bence affedilebilir sebeplerden ban yemiş arkadaşların banını açmanız yeterli olacaktır.

HolyDread

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
26 Ocak 2016
26
0
0
0
bir de af mı çıkacak? komiksiniz gerçekten açıkçası bu duruma karşı görüşümü yaşadığım olay ile cevap vermek istiyorum....geçen gün 2 3 gün önce tam hatırlamıyorum GameMaster'a pm attım ve arena da gördüğüm tbl midir nedir her ne karın ağrısı ise Vacheron isimli priest, karakterinin skill animasyonlarındaki(debuf için el kaldırması ve/veya kullandığı heal skilindeki el kaldırması ve sonucu oluşan görsellerin birbiri ile zaman uyumu sorunu yani hareketi bitmeden skilin gerçekleşmesi) uyumsuzluk sorununu dile getirdim ve yoğunluktan dolayı sıra ile baktığını ve ilgileneceğini söyledi fakat halen o karakter dün oyundaydı. Şimdi bu adamın elini kaldırdığı sırada malice nin düşmesi elini kaldırdığı sırada heal atabilmesi ayrıca parti arena olmamasına rağmen partisindeki diğer oyuncuya arena içindeyken de heal atabilmesi çok ilgincime gitti birkaç ksc aldım.... ayrıca bu kişi klan kolluğunu yakmış bir klanda oyuncu premium kullandığı da apaçık belli şimdi bu kişi parasını bastırıp ayrıca da hile kullanıyorsa asıl bu kişilerin ibretlik olsun diye banlayacaksınız.... bunun yanısıra cz de christmass tree lerde takılan warriorlar 3 lü assas def basıyor gecenin bir yarısı adam aynen bana bu durumla nasıl olsa admin yok piyasada paramı kasarım milleti keriz yerine koyarım demiyor mu? yarın öbürgün bu ve bunun gibileri de banlayıp afla çıkaracaksanız ne anlamı kaldı bu oyuna para vermenin.... bazıları diyebilir para verme oyundan gb ile kc kas premium al diyebilir de zaten onu yapan çoğu kişi bu işi ticarete dökmüş ve pk sını belki birçok kişiye oranla ya yapmıyordur ya da çok az yapıyordur aynı şekilde diğer etkinliklere olan katılımı da bu kişiler üzerinden değerlendirirsek oyuncu sayısı kime göre neye göre nerde ne kadar değişecektir dimi? neyse uzun lafın kısası bu konu kesinlikle desteklenmemesi gereken bir durumdur çünkü sen mevcut hileler ile başa çıkamıyorsan bir de bunları ilk kullananları mı salı vereceksin?

Aragonit

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
5 Şub 2016
28
0
0
0
Ne affından bahsediyorsunuz lütfen saçmalamayın. Şahsen bende multi olayını bilmediğim zamanlarda çift maden yapmıştım daha ilk günlerimdi, banlanmıştım. Haketmişim. Okusaymışım kuralları. Zira onda da size söyledim ve dediğim şey şu oldu : "Hesaplar kapalı olsun, bilgisayarımın engelini kaldırınki temiz bir oyun oynayabileyim." Hadi böyle masum bişeyden dolayı ban yersin açılsın diye savunursun da...

Sen sh aç, wh aç, pustan pete para verme oto kutu ile bus kas, bizim bilgisayar başında götümüz uyuşurken sen legend zonede otomatik town atmaya ayarla git uyu filmini izle, magic main ile oyna uzaktan vur seri minor at aynı anda pot bas..

Sonra.. "Şey ben banlandım da affeder misiniz ?" diyeceksin öyle mi ? Valla benim açımdan yüzssüzlük diye yorumlayacağım eylemdir.

Kesinlikle kaldırılmasını istemiyorum.

xbyshadowx

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
2 Ocak 2016
168
20
0
10
Benim görüşüm sadece hdd banlarım kalkması, koxp-tbl veya herhangi bir illegal aktivite kullanan oyuncuların banı açılırsa da npleri veya itemleri silinmesi şartıyla açılabilir.

baryum01

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
4 Mar 2016
4
0
0
0
Aman ha dikkat edin. 485 kişiyi kazanacam derken 4800 kişiden olmayın. İyi hesap edin. Legal oyuncular bunlardan bıkmış durumda zaten çoğu koxp, tbl. yani lüzumsuz oyuncu..

ZaGoR

Administrator
Yönetici
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
13 Şub 2012
7,326
5,085
4,294,967,295
38,106
Banlar için AF aslında biraz mantıklı geliyor ama tabi AF isteği yapıldığı sırada siz yönetim ekibi olarak kimi hangi sebepten dolayı banladığınızı biliyorsunuz.Bu AF talepleri geldiği sırada TBL , KOXP vb. banları açmamanız gerekir, çünkü siz her ne kadar bunların banını açsanız da huylu huyundan vazgeçmeyecektir.Ama kusuru örtülebilir kişilerin banları açmanız mümkün olabilir.Yani serverda legal olarak emek verip oyun oynayan kişi sayısı yüksek. TBL, KOXP vb. üzerine gelen AF taleplerinin banlarını açarsanız o kadar legal adamın hakkını yemiş olursunuz.Bence affedilebilir sebeplerden ban yemiş arkadaşların banını açmanız yeterli olacaktır.
Güzel yorumunuz için teşekkürler, öncelikle Atılan PC Banların kalkmayacağını konuda belirtmiştik. Koxp / tbl / char soyma ya pc ban attığımız gerçeği ortadadır. iyi forumlar.

Support

Well-Known Member
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
23 Ara 2015
329
77
4,294,967,295
18,922
bir de af mı çıkacak? komiksiniz gerçekten açıkçası bu duruma karşı görüşümü yaşadığım olay ile cevap vermek istiyorum....geçen gün 2 3 gün önce tam hatırlamıyorum GameMaster'a pm attım ve arena da gördüğüm tbl midir nedir her ne karın ağrısı ise Vacheron isimli priest, karakterinin skill animasyonlarındaki(debuf için el kaldırması ve/veya kullandığı heal skilindeki el kaldırması ve sonucu oluşan görsellerin birbiri ile zaman uyumu sorunu yani hareketi bitmeden skilin gerçekleşmesi) uyumsuzluk sorununu dile getirdim ve yoğunluktan dolayı sıra ile baktığını ve ilgileneceğini söyledi fakat halen o karakter dün oyundaydı. Şimdi bu adamın elini kaldırdığı sırada malice nin düşmesi elini kaldırdığı sırada heal atabilmesi ayrıca parti arena olmamasına rağmen partisindeki diğer oyuncuya arena içindeyken de heal atabilmesi çok ilgincime gitti birkaç ksc aldım.... ayrıca bu kişi klan kolluğunu yakmış bir klanda oyuncu premium kullandığı da apaçık belli şimdi bu kişi parasını bastırıp ayrıca da hile kullanıyorsa asıl bu kişilerin ibretlik olsun diye banlayacaksınız.... bunun yanısıra cz de christmass tree lerde takılan warriorlar 3 lü assas def basıyor gecenin bir yarısı adam aynen bana bu durumla nasıl olsa admin yok piyasada paramı kasarım milleti keriz yerine koyarım demiyor mu? yarın öbürgün bu ve bunun gibileri de banlayıp afla çıkaracaksanız ne anlamı kaldı bu oyuna para vermenin.... bazıları diyebilir para verme oyundan gb ile kc kas premium al diyebilir de zaten onu yapan çoğu kişi bu işi ticarete dökmüş ve pk sını belki birçok kişiye oranla ya yapmıyordur ya da çok az yapıyordur aynı şekilde diğer etkinliklere olan katılımı da bu kişiler üzerinden değerlendirirsek oyuncu sayısı kime göre neye göre nerde ne kadar değişecektir dimi? neyse uzun lafın kısası bu konu kesinlikle desteklenmemesi gereken bir durumdur çünkü sen mevcut hileler ile başa çıkamıyorsan bir de bunları ilk kullananları mı salı vereceksin?

Simdi öncelikle surdan baslamak istiyorum sikayet ediyorsunuz biz o an yogunsak bi liste var elimizde o listeye not alıyoruz ve sonra bakabiliyoruz baktıgımız zamanda kontroller sonucunda hic bir sey gorunmediği takdirde banlanmaz siz diyorsunuzki ksc aldım attım madem bu kadar iddialısınız bu konuda neden video almadınız ?

asdas2

Well-Known Member
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
21 Şub 2016
1
0
8,736,648,639
200
Kalkması guzel yani en azından savunmalarını almanız guzel birsey

ISymDaeneryS

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
18 Mar 2016
3
0
0
0
tbl ve koxpların banı açılmayacaksa açılsın 2. şans verilsin gençlere sw canlansın biraz

Aragonit

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
5 Şub 2016
28
0
0
0
tbl ve koxpların banı açılmayacaksa açılsın 2. şans verilsin gençlere sw canlansın biraz
Bir insan bilmeden multi char açabilir. Bilmeden derken böyle çoklu bir kural olduğunu bilmeden. Yada açar ama doğru yapamaz. Örneğin 2 maden yapar. Hadi bunu açarsın. Hadi buy pazardan kandırıkçılık yapanıda açarsın. Ama gidipte koxp ve tblyi açmazsın yani. adam yanlışlıkla koxp alıp kaza ara kurup kuzeni girip eli deydi diye koxp açamaz ya.

Ki kaldıki bu bahsettiğim hafif sebeplerden ötürü ban yiyenler buraya yazdığında en kötü pc banları kalkıyor. Geriside zaten koxper tbl falan..

Ale

New Member
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
14 Şub 2016
4
0
0
0
Güzel yorumunuz için teşekkürler, öncelikle Atılan PC Banların kalkmayacağını konuda belirtmiştik. Koxp / tbl / char soyma ya pc ban attığımız gerçeği ortadadır. iyi forumlar.

Asıl teşekkürü sizler hakediyorsunuz.Bizlere güzel bi ortamda böyle bi oyun seçeneği kurduğunuz için.Her ne kadar biz playerlar olarak yeri geldiğin de sizlere kızsak da sonuç olarak görüyoruz ki elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz temiz bir ortam sağlamak için.Ufak tefek gözden kaçmış hatalar elbet olacaktır tabiki de, hatasız kul olmaz sonuçta :)

Bizlere bu güzel ortamda böyle güzel bi oyun olanığı sağladığınız için Teşekkürler Homekoworld Ailesi..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...