ELİNSAF

Well-Known Member
25 Mar 2020
18
5
15,750
0
7 veya 8 db dir oynuyorum Homekoworld'de;
ilk zamanlar oynarken o kadar çok zevk alıyordum pus itemi ve pre almak için haftalık program yapıyordum farm yaparak güzel eğleniyordum. 3-5 eksiğim olduğunda klasgameden destekliyordum karakteri kc olarak. (2-3 db böyle geçti)
Şuan sadece Db açıldığında 2 (iki) ay çok güzel zevk alıyorum. Onunda nedeni diğer db lerden kastığım kc leri ilk günden başlayarak hızlı bir şekilde kullanmam.
ilk 2 ayda boss kovalarken cz'de güzel drob alıyorum kc ile satarak stokluyorum. ( VE BU KC STOKLAMANIN ACİLEN ÖNÜNE GEÇİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM)
geçen hafta +2 takı gelmediğinden dolayı oyunu bıraktım karakteri oyun içi kc olarak sattım. hesabımda genei olduğunda dolayı şuan bus ve mythr. kasmaktayım.
Her zaman sosyal ağ ve forumdan takip etmekteyim Homekoworld'u.
Şuan yapacağınız yenilikler +9 gelsin / +8 reb gelsin / (ahh sinirleniyorum) +2 takı ve krovaz silahlar
birde önceden yaptığınız reb +15 onunla başlayalım ego slotları hala bom boş kasan adamlar belli sabit.
cz de bile pk ya çıkan clanlar çakılı adamlar bilindik ve sw sadece cr lik oldu cr yi bitiren maradon da 1 tur attı atıyor artık maradon da eskisi gibi olmadğından (AltF4 )
Red ve black chitinlerin özelliklerini yeni yeni güncelleme yaptığınız anda Mythr. getirdiniz neden bu acele millet onlara doymamışken sizin doygunluğunuz ne !
Yönetim olarak kafanıza göre oylama yapıyorsunuz.
-----Keşke zamanında Mythr. kimseye sormadığınız gibi +2 takıyı'da sormadan getirseydiniz. ---
Şuan belli bir kitleye sahipsiniz ve onlar da size ses çıkaramayan kitle millet oyunu bırakarak 3-5 aşaya ucuzdan item yapıp ful olarak pk atanlar. Onlar ilk 2 ayda farm yapan ve cz yi hiç görmeyen ve cz ye geldiğinde teke giden adamlar.
Sw den çok memnun üğüğğüğ pk çok güzel oooo heryer karınca gibi adam anlıyacağınız yandaş; çünkü ( bir şey söylüyorsun kötü algılıyor arkadaşlar ve troller gibi saldırıya geçiyor üğğüğğü diyerek ) üzülerek söylüyorum sizin bileceğiniz iş aslında her şey sizin elinizde oyuncuyu tutmakta oyuncuyu soğutmakta. geçelim.
+2 takı gelseydi benim gibi bir çok oyuncu bırakmazdı çünkü (bazıları oraya burayı yazmayı biliyor gelirse clan olarak bırakacaz diyerek zaten onlar cz de yok 'cr tayfası') arkasına reb+8 koyacaktınız ama o da nafile reb+8 gelecek diye sheller patlama oldu pazarda baya pahalı nedeni red ve black chitin 8 ler sayılı sw de Mythr. desen set olarak zaten kimsede yok.
+9 gelse hımm vay be +9 geldi ne yapacaz bi bokumuz yok ki ne yapabiliriz :D chitinden yürü :)
oo krovaz geldi kime yarıyacak bu ? saatten sonra kc stokcularına kasıp satacaklar bu kadar basit.
bu yapacağınız yenilik kararlarını bu şekilde yapacağınıza her db yaptığınız gibi sırası ile takvime işleseniz emin olun daha çok güzel olur. (benim fikrim)

NOT
-İlk zaman lar Yöneticeler oyuncular ile o kadar güzel bağlantılar kuruyor ki, o kadar kalabalık ortamda gm arkadaşlar herkese yardımcı oluyor bunu gördüm duydum ve yaşadım ama lakin db de oyuncunun azalması ile kimse pm lere bakmaz oluyor bir şekilde oyuncuyu yalnız bırakıyorsunuz.
- İyi düşünerek yayın yapıyorsunuz, peki yayına gelenlerin %60 farm karakterleri kc ve pus item peşindeler. %40 da zaten pk atıyor ve sizin yayın yaptığınız sırada cz de pk atanlar yaptığınız yayından hiç bir hediyeyi alamıyorlar çünkü yayını izleyenleri bi oraya bi buraya sürüklüyorsunuz demem o ki yayını izleyenlere hediye yolluyorsanız cz deki oyuncularda hakkını alması gerektiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar ben oyuncu olarak fikirlerimi paylaştım. homekoworld severek oynuyorum başkaları gibi diğer db ler'de bile oynamıyorum. Homekoworld efsane olmasın daim olsun.
Size göre yanlış, güzel veya iğrenç gelebilir ama sizde bu sw ye değer veriyorsanız ve keyif alıyorsunuz sizlerinde bir şeyler yapacağınıza inanıyorum fikirlerinizi yönetime bu formdan paylaşarak lütfen dile getiriniz.
İyi günler dilerim.

Bravefrog

Well-Known Member
16 Mar 2020
13
6
15,750
0
Kc stoklayanın önüne geçmen zor iyileştirmeler yapılabilir mi kesinlikle yapılır örnek olarak ilk başta kc girişini azaltmakla başlayabilirsin pk dışında kc girişini azaltman gerek ,yayınlarda ise aşırı kc yerine pus eşyası ödüllü verilmeli oynamayan oyunculara kc biriktirmesini sağlamak ne kadar mantıklı dediğin gibi pk saatinde yayın olduğu için pk atan insan yayında yokken ne kadar farmer varsa orada ayriyeten kcyi gb kuruyla eşitlemeye çalışılmasından vazgeçilmeli bunun yerine sağ solda kur altı kc ve gb satanları yakalamak gördüğümüz kadarıyla da yakalanıyor belli bir kısmı. Krowaz zaten öyle olacaktı bu oy verenler bence oyunu oynadığından değil krowaz gelsinde satalım derdindeler daha çok ama sanıyorlarki belli başlı klanlar dışında kimse farmlıyamıyacak ondan sonra bak şimdiden söylüyorum :D bunun muhabbeti geçecek''krowaz kasamıyoruz x clanlar çökmüş cz arkasına istiyoruz diyecek bu tipler'' +2 konusuna gelirsek bencede belli olacaktı tarihi her zaman oyuncuya bırakmak ne kadar doğru böyle kararları o konu tartışılır. Şuan +1 takı olmayan yoktur herhalde bir çok kişide de stok vardır +2 takısını basar zaten. Bahane sorarsın cevap veremez çoğu bu tarz insanlar açıklanabilecek bir bahane yok bence 4. aya gidiyor oyun sonuçta.