yigitsnmz

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
30 Mar 2018
49
40
3,882,954,452
1,459
Malumunuz dblerin ömrünün belirlenmesinde takı upgrade çok büyük bir öneme sahip. Burada da userin düşüncesini düşündüğünüz için açılsın mı açılmasın mı diye oylama yaptınız buraya kadar eyvallah takdir ettim.

Ama bence daha fazlası oylanmamalıydı. Yanma olsun mu olmasın mı? Yüzde kaç olsun kaç gb istesin vs vs gibi kritik kararları yönetimin vermesi lazımdı

Mesela ben yanma olsun isterdim normalde ama ortalıkta okadar çok gb ci türedi ki %1 oran olsun ve 10 gb istesin deseniz o seçeneğe abanıcaklar ve seçtirecekler anlatabiliyorumdur umarım adamın +1 takı yapmak umrunda değil çünkü hertürlü yapıyo farmını gb sini kasıyo pk ile işi yok(çoğunun). Yanma olsun kabul görseydi, eminim %1 olmasa bile %10 gibi çok düşük bi oran da olacaktı seçeneklerde ve gbciler sayesinde o seçilecekti. Oyüzden yanma olsun istemedim. Benim gibi düşünüp yanma olmasın diyen başka kişiler de vardır.

Yani tavsiyem ya takı upgrade açılsın mı ankentinden sonraki aşamalara siz karar verin, oylama yapıcaksa da oyun içinden krallık sistemini kullanarak ve 75k-100k gibi np sınırlaması getirerek oylama açılmalıdır. Takı upgrade oylaması zaten 1.ayın sonuna doğru açılıyor o zamana kadar sadece akşamları girerek bile düzenli pksını atan herkes bu npyi çok rahat kasar diye düşünüyorum(warrior playerıyım). Böylece sadece farm yapan hiç pkya çıkmayan gbcilerin oy vermesinin önüne geçilmiş olur. Gb satıp aynı anda pk ya çıkan np sini kasan buyursun versin oyunu hakkıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZaGoR

Administrator
Yönetici
7 Yıllık Üye
6 Yıllık Üye
5 Yıllık Üye
4 Yıllık Üye
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
13 Şub 2012
7,326
5,085
4,294,967,295
38,106
Merhabalar güzel öneriniz için teşekkür ederiz.
Her db mizde 50. gün, 60. gün %100 olarak açtık bugüne kadar yani insanlar bizi bu şekilde sevdiler.

Toplantıdada bu şekilde karar aldık diye böyle yaptık. Sözümüzden dönmemek adına.
Krallık sistemini kullanarak yapabilirmiyiz emin değilim, ıstırap ekibi ile görüşüp karar almak gerek. Oylamaların oyun içi olması daha adil olur bizce de.
Saygılar

yigitsnmz

Well-Known Member
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
30 Mar 2018
49
40
3,882,954,452
1,459
Benim düşüncem her 2 ırktan da 1TakıGelsin ve 1TakıGelmesin diye 2 şer tane toplam 4 char açılır ve insanlar kral seçer gibi bu charlara oy verir. Mesela karus için ; Karus1TakıGelsin, Karus1TakıGelmesin. Human için de başında human.Oylama süresi bitiminde 2 ırkın da gelsin ve gelmesin leri toplanır. Ama np sınırlaması sistemsel olarak mümkün mü onu bilmiyorum

ckrc53

Well-Known Member
3 Yıllık Üye
2 Yıllık Üye
1 Yıllık Üye
28 Eki 2018
7
8
8,736,653,139
2,016
Benim her db de olduğu gibi bu konuda fikrim sabittir. Takı %100 olması demek itemlerin değersizleşmesi ve bir noktadan sonra gb nin fazlalık konumuna düşmesi demektir. Ayrıca bu db'de bifrost taşlarından çıkan takıların old olarak devam etmesi durumunda Bifrost eventinin taca çıkacağını , değersizleşeceğini yazanda benim. Malesef şuan gelinen noktada yine haklı çıkmış bulunuyorum. Serverda kc fiyatları 15gb leri görmüş ve geri dönüşü zor fiyatlamalara gitmiştir . Bunun başlıca sorumlusu "tüm olumlu işlerini onayladığımız" yönetimdir. Şahsen ben dün gece itibariyle oyunu bırakma kararı aldım , bunun x bir server ile alakalı olmadığını beni tanıyan herkes bilir. Serverın pk'sında vs herhangi bir sorun şuan için görünmesede yapılan idari yanlışların yine serverın ömrünü kısalttığı kanısındayım. Ayrıca bir gm arkadaşımızın tehditkar konuşmalarıda bu server için kafa yoran adamların aslında değersiz görüldüğü kanısına vardım.
Bir sonraki db' de şahsi fikrim odur ki alınması gereken en önemli 2 önlem : ip sınırının makul seviyeye çekilmesi ve +1 takı tarzı önemli konularda günü kurtaranlara değil , uzun ömürlü oyuncuların görüşlerine değer verilmesidir. Umarım bu db keyifli şekilde gittiği yere kadar gider . Bizler ise gerekirse 1 sonraki pk serüveni için daha fazla bekleriz. Habersiz gitmiş gibi olmamak için tüm arkadaşlara buradan tekrardan selamlar.
-JUNINHO